جستجو

پیام مدیرحراست

پیام مدیرحراست

 پیامبر اکرم (ص):دو نعمت هست که انسان ارزش آنها را درست نشناخته است یکی سلامتی و دیگری امنیت.

حفاظت از دستگاهها در راستای حفظ اصول و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی به عهده حراست  می باشد.از آنجا که سلامت هر دستگاه و افراد آن همواره در معرض آلودگی ها تهدیدهای درونی و نفوذی است برای حفظ سلامت و پیشگیری از آلودگی ها نیازمند سیستمی هستیم که با دقت زیاد از نفوذ آفت ها جلوگیری کند و با تشخیص و شناخت زمینه های سلامت دستگاه را فراهم سازد.بنابراین حضور حراست در عرصه های مختلف دو هدف عمده،یکی حفظ و ارتقاء توان حفاظتی و امنیتی و دوم انجام اقدامهای موثر جهت حفاظت همه جانبه منابع انسانی و مالی می باشد.حراست بعنوان چشم بیدار مجموعه با توجه به اشراف اطلاعاتی،مشاور خوبی برای مدیران محسوب می شود مسئولین حراست زمانی می توانند در این خصوص موفق باشند که از علم ، تخصص ، درایت و روشن بینی خوبی برخوردار باشند . حراست به دور از ساختارهای خشک بطور جدی با ایجاد محیط امن و آرام و بستری مناسب برای طرح دیدگاه ها و نظرات مدیریتی که در نهایت آن توسعه میهن اسلامی ،حفظ ارزشهای انقلاب و دستاوردهای آن قدم نهاده است.

حراست از نگاه امام علی علیه السلام

اسـلام بـا جـدیـت تمام بر اخلاق نیک نیروهای اطلاعاتی و حراستی در نظام اسلامی تأکید فراوان دارد. آنـهـا بـه دلیل وظـایف حساسی که در نظام اسلامی به عهده دارند، باید متصف به صفات و ملکات خاصی باشند تا حسن انجام این وظایف را بر آنها ممکن سازد. چنانکه امیر مؤ منان صلوات الله علیه در عهدنامه خویش به مالک اشتر، به این امر سفارش ‍ کرده ، می فرماید:

اَلْمُحْسِنُ وَ اَلْمُسِی‏ءُ عِنْدَکَ بِمَنْزِلَةٍ سَوَاءٍ فَإِنَّ فِی ذَلِکَ تَزْهِیداً لِأَهْلِ اَلْإِحْسَانِ فِی اَلْإِحْسَانِ وَ تَدْرِیباً لِأَهْلِ اَلْإِسَاءَةِ عَلَی اَلْإِسَاءَةِ وَ أَلْزِمْ کُلاًّ مِنْهُمْ مَا أَلْزَمَ نَفْسَهُ

و نباید که نیکوکار و بدکار در نزد تو برابر باشند ، زیرا این کار سبب شود که نیکوکاران را به نیکوکاری رغبتی نماند ، ولی بدکاران را به بدکاری رغبت بیفزاید . با هر یک چنان رفتار کن که او خود را بدان ملزم ساخته است .